80. ROCZNICA PACYFIKACJI KALENNEGO I WIOSEK LEŚNYCH

       Burmistrz Modliborzyc oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Modliborzycach zapraszają na uroczyste obchody 80. ROCZNICY PACYFIKACJI KALENNEGO I WIOSEK LEŚNYCH, które odbędą się 2 października 2022 r. o godz. 13:00

MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK
     Akcja Mała książka - wielki człowiek trwa! Do grona naszych Czytelników dołączyła JULIA, która odebrała Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę "Pierwsze czytanki dla..." oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania naklejek. Serdecznie gratulujemy!

MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK

        Czytelnicza akcja dla najmłodszych Mała Książka Wielki Człowiek nie zwalnia tempa! Do grona naszych „dyplomowanych” czytelników dołączył właśnie Kuba, który za systematyczne odwiedzanie biblioteki i wypożyczanie książek został nagrodzony dyplomem i upominkiem!

Narodowe Czytanie 2022 za nami...

      200 lat temu w Wilnie po raz pierwszy wydano "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza. To właśnie ten zbiór poezji prezydent Andrzej Duda wybrał do wspólnego czytania w ramach ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. W Modliborzycach utwory wieszcza prezentowano w środę, 7 września 2022 r., przed Biblioteką Kazimierza w Modliborzycach.

Spotkanie z książką w przedszkolu

        Nowy sezon „Spotkań z książką w przedszkolu” uważamy za otwarty!!!

83. rocznica bombardowania Modliborzyc

       83 lat temu, 8 września 1939 r., Modliborzyce i okoliczne miejscowości zostały zbombardowane.

W środę biblioteka czynna OD godziny 12.00!

Drodzy Czytelnicy!
W związku z naszą wizytą w Samorządowym Przedszkolu w Modliborzycach 21 września 2022r.(środa) biblioteka będzie czynna od godziny 12.00!
Za utrudnienia przepraszamy!

Narodowe Czytanie 2022, 7 wrzesień 2022 r. Biblioteka u Kazimierza w Modliborzycach

       Burmistrz Modliborzyc oraz Biblioteka u Kazimierza serdecznie zapraszają mieszkańców Gminy Modliborzyce na Narodowe Czytanie „Ballad i Romansów” Adama Mickiewicza, 7 września 2022 r. (środa) o godzinie 10.00 przed Biblioteką u Kazimierza.